Viimaste aastatega on info sekslelude kohta muutunud üha kättesaadavamaks. Teisalt aga levib nende ümber palju müüte ja väärarusaamu, mistõttu ei pruugi paljud inimesed nende eesmärki täielikult mõista ning jäävad ilma ka nende kasutamisrõõmust ja naudingust. Tuntud sekspood NutNut eksperdid on pannud kokku mõned seksleludega seotud müüdid ning selgitanud, mis nende taga tegelikult peitub.
1. müüt: sekslelud on ainult vallalistele
Jah, sekslelu on suurepärane viis iseenda avastamiseks, oma tundlikkuse suurendamiseks ja lihtsalt nautimiseks. Tegelikult on neil aga sama mõju ka paariseksile – paarid toovad tihti välja, et mänguasjad on muutnud nende suhte palju kirglikumaks ning seksi mõlema poole jaoks nauditavamaks. Näiteks sobivad selleks suurepäraselt peeniserõngas või paaride vibraator.
2. müüt: kui naisel on vaja orgasmi saamiseks lelu, on temaga midagi valesti
Asjaolu, et paljud naised vajavad orgasmi saamiseks sekslelu, kindlasti ei tähenda, et nendega oleks midagi valesti. See on puhas anatoomia. Uuringud näitavad, et vaid 30% naistest saavad orgasmi penetratiivsest seksist. Seega on täiesti normaalne, kui lisaks G-punktile stimuleerib naine seksi ajal leluga ka kliitorit. Lisaks on vähe selliseid poose, kus need mõlemad piirkonnad oleksid loomulikult samaaegselt stimuleeritud.
3. müüt: anaallelusid kasutavad mehed on kindlasti homo- või biseksuaalsed
See on üks sügavamaid müüte, mille vastu on kõige raskem võidelda, eriti heteroseksuaalsete meeste seas. Anaalseksi seostatakse tihti geimeestega ning sellel on ilmselt tõsi taga – paljud homoseksuaalsed mehed tõepoolest naudivad anaalset stimulatsiooni. Samas naudivad seda ka mõned lesbipaarid ning samuti ka heteroseksuaalsed mehed ja naised. Pärakus on tohutult närvilõpmeid, mis muudavad selle erogeenseks piirkonnaks, ning see on olenemata soost ja sättumusest olemas igaühel. Lisaks on meestel olemas täiendav naudinguallikas – eesnääre, mida saab samuti päraku kaudu stimuleerida, tekitades võimsaid orgasme.
4. müüt: ainult paarid, kellel on magamistoas probleeme, kasutavad sekslelusid
Ka see müüt on levinud rohkem heteroseksuaalsete meeste seas. Paljud tunnevad end ohustatuna, kuna vibraator aitab partneril orgasmi saada. Neile tundub, et kui on vajadus sekslelude järele, siis nad ei saa oma ülesandega piisavalt hästi hakkama. Tõsi, mõnikord ei arvesta mehed vahekorra ajal, et naine vajab näiteks rohkem aega erutusseisundisse jõudmiseks või rohkem stimulatsiooni enne penetratiivset seksi. Samas asjaolu, et mehed ja naised on erinevad, ei tähenda sugugi, et sekslelud oleksid kurjast.
5. müüt: seksleluga saab oma sekspartnerit asendada
Paljudele meeldib üksi olles end sekslelude abil avastada, kuid see ei tähenda, et nad tahaksid sellepärast loobuda oma partnerist – tema puudutustest, suudlustest ja inimlikust lähedusest. Tegelikult ei peagi meie ees seisma valik, kas üks või teine. Saad kasutada sekslelusid masturbeerimiseks ja seksides oma partneriga, kasutada neid ainult enda või ainult oma partneri naudinguks või mõlema jaoks korraga. Juhul, kui eelistad vibraatoriga masturbeerida selle asemel, et seksida partneriga, siis probleem ei seisne ilmselt seksleludes, vaid just sinu suhtes partneriga. Ilmselt tuleks olukorda sügavamalt analüüsida, mitte aga lelusid süüdistada.
Paljude inimeste seksuaalelu on tänu lelude kasutamisele muutunud palju põnevamaks ja mitmekesisemaks. Enne, kui ütled seksmänguasjadele ei, mõtle korraks, kas tõesti kardad, et ei saa nende abil naudingut, või mõjutavad sind välised tegurid? Seksuaalelu ümbritsevad müüdid mõjutavad olulisel määral seda, kuidas sa oma seksuaalsust väljendad ja kasutad. Seega toetu selles vallas alati oma sisetundele ja eelistustele, mitte aga ühiskonnas levivatele müütidele. NutNut turvalisest veebikeskkonnast leiad suure valiku kvaliteetseid sekslelusid ja palju huvitavat infot.