Stardipüstolid Eestis

Viimastel aastatel on Eestis stardipüstolid ehk mürarelvad saanud osaks erinevatest valdkondadest meelelahutustööstusest kuni korrakaitsjate koolitusteni. Vaatamata oma populaarsusele on seda tüüpi relvade kasutamine siiski range kontrolli all.Müük Eestis

Stardipüstoli müüki registreerimine Eestis  ei ole vajalik, kuid sellise toote ostja peab olema üle 18-aastane. Vanuse kontrollimiseks peab klient oma vanust kontrollima kulleri kaudu või kaupluse töötaja kaudu kassas, kes küsib ostjalt isikut tõendavat dokumenti, näiteks ID-kaarti või passi. Samuti on võimalik pakiautomaadis oma vanust kinnitada kättesaamisel SmartID, ID-kaardi või Mobiil-ID abil.

Signaalrelva (stardipüstoli) kasutamine

Stardikaid on mitu tüüpe, mis sageli kopeerivad populaarseid päris relvi. Need on aga valmistatud vähem vastupidavatest materjalidest ja sisaldavad muudatusi, mis vastavad riigi õigusaktidele. Selle meetme eesmärk on vältida soovimatut kasutamist ja säilitada turvalisus.

Tähtis! Stardipüstoli kasutamisel Te võtate täieliku vastutuse enda peale. Seetõttu peate alati meeles pidama ja mõistma, et selline relv võib hoolimata selle kahjututest omadustest, kuid selle välisest sarnasusest tõelise relvaga kaasa tuua tõsiseid tagajärgi!

  • Pole vaja ähvardada, hirmutada, käituda agressiivselt või väljakutsuvalt, kui kannad või hoiad käes midagi, mis näeb välja nagu relv.
  • Avalikus kohas pole vaja vehkida ega näidata päris relvi moodi asju.
  • Te võtate sellise asja kasutades vastutust mitte ainult enda, vaid ka ümbritsevate inimeste eest. Ärge kunagi andke lastele stardipüstoli.

Politsei võib reageerida, näiteks kui näeb teie käes ka relva koopiat mis ei tulista, nagu ohtlik asi mis näeb välja nagu päris relv ja kasutada teie peale tulirelva selle laskemoonaga. 

Õige kasutamine

Stardipüstolid on leidnud lai rakenduse erinevates valdkondades. Spetsiaalsed korrakaitseteenistused kasutavad neid väljaõppeks, luues reaalsetele lähedased tingimused. Metsas metslooma rünnaku ohus. Meelelahutustööstuses kasutatakse neid aktiivselt filmimisel ja teatrietendustel. Kasutatakse ka spordivõistluste stardi alguse andmiseks.

Stardipüstolite kasutamise üks huvitav aspekt Eestis on nende visuaalne eksponeerimine erinevates asutustes. Restoranid, muuseumid ja muud meelelahutuskohad kasutavad neid koopiate või atribuutidena, täiendades asutuse kavandatud atmosfääri.

Püstolite padrunid

Stardipüstoli eripäraks on võime tekitada heliefekte, simuleerides pauku. Oluline on märkida, et nad ei lase tuli padruneid, vaid kasutavad spetsiaalseid padruneid (P.A.K), mis loovad ainult heliefekti. Lisaks nendel relvadel on ülemine gaaside “väljalaske”, mis suunab tulistamise jõu ülespoole (Topfire), mitte läbi vintraua, muutes need erinevates teatrietendustes kasutamiseks ohutumaks.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga